Ślub w stylu ART DECO

Ślub w stylu ART DECO

ae5a06db44f77fc64c77fc2a5d8b27d7

Przenieśmy się do czasu zwanego „wiekiem kobiet”, nowoczesności, rodzącej się kultury masowej, czy rewolucji technologicznej. To również epoka szalonego jazzu, królestwo przepychu, dobrobytu i blasku. Nie można pominąć faktu, że był to czas prawdziwej elegancji, szyku i dobrych manier. Tak – w skrócie- można scharakteryzować lata 20 i 30 ubiegłego stulecia. Stylistyka tamtych lat to Art Deco. Ten styl w sztuce wzniósł się na wyżyny estetyczne i nic dziwnego, że wzbudza zachwyt aż po dziś dzień.

Organizacja wesela w stylu art deco wcale nie musi być trudna. Warto jednak poświęcić więcej czasu na dobór dodatków. Nie przesadzajcie z ich ilością, bo uzyskacie efekt odwrotny od zamierzonego. W tej epoce nie ma miejsca na kicz. Warto wcześniej zaplanować wystrój i trzymać się planu. Choć wiem, z tym może być problem. Tak ogromna ilość błyskotek może przyprawić o zawrót głowy. Jednak nie bójcie się eksperymentować. Odpowiednia ilość i rodzaj dodatków stworzą wyjątkowy klimat z początków XX wieku.

Jako, że blask jest cechą charakterystyczną tej epoki nie może zabraknąć złota lub srebra. Odważcie się na połączenie złota z granatem lub czernią. Te ciemne kolory są bardzo eleganckie, nie bójcie się użyć ich do wystroju wytwornego przyjęcia ślubnego. Odpowiednio wyważone proporcje wzbudzą zachwyt. Niezastąpionymi detalami są pióra, perły i kryształy.

Panna Młoda nie będzie miała problemu ze skompletowaniem stroju. Wielu projektantów nie tylko sukni ślubnych, ale też dodatków ślubnych inspiruje się stylem art deco. Retro kocha kobiecość. Podkreśla piękno i seksapil kobiecych ciał. Tak więc, fason sukni ślubnej jest prosty, „opływający sylwetkę”. W tym przypadku prostota nie oznacza skromności. Suknia może być misternie zdobiona kryształkami, perełkami lub nawet cekinami. Efekt jest zjawiskowy. Nie zapomnijcie o dodatkach, nawet przy bogato zdobionej sukni. Charakterystyczne dla tamtej epoki są nietypowe nakrycia głowy. Opaski z piór, kamieni szlachetnych, czy pereł dodadzą Ci szyku. A poza tym są bardzo gustowne i piękne. Art deco to bogactwo form. Poszukaj więc biżuterii o geometrycznych kształtach. Pozostaje jeszcze lekko podkręcić włosy, upiąć w efektowny kok, na usta nałożyć czerwoną szminkę i mamy gotowy look.

Strój Pana Młodego to raczej klasyka ubioru męskiego. Najbardziej odpowiedni byłby frak, ewentualnie smoking. Jeśli jednak zdecydujemy się na garnitur, pamiętajmy aby był dopasowany do sylwetki, .podkreślający jej walory. W takim wypadku, elementem obowiązkowym jest kamizelka. Pod szyją – wracająca do łask – mucha. Pan Młody, chcący dodać sobie szyku, swoją stylizację wzbogaci kapeluszem bądź czarnymi lakierkami.

Świetnym źródłem natchnienia będzie ekranizacja powieści Francisa Scotta Fitzgeralda „Wielki Gatsby”. Tamtejsze przyjęcia organizowane w iście królewskim stylu będą dla Was bodźcem do zrealizowania wyśnionego przyjęcia. Poniżej dawka inspiracji ode mnie, zebranych na Pinterest.

Podobne wpisy

Tags:
,