MARSALA

Marsala – Kolor roku 2015

Kolorem roku 2015 według Pantone Color Institute został odcień kryjący się pod nazwą Marsala.

Z pewnością jest to kolor trudny do zdefiniowania. Określany jako przybrudzone bordo lub rdzawy, ciemny odcień miedzi. Specjaliści Pantone uważają go za odcień włoskiego wina. Kolor, który wzbudził wiele kontrowersji. Zdobył wiernych miłośników jak i zagorzałych krytyków. Ci pierwsi kochają go za wyrafinowanie, gustowność i uniwersalność. Kolor, który nada charakter każdej stylizacji. Krytycy upierają się, że odcień przybrudzonego bordo nie przywodzi na myśl przyjemnych skojarzeń. Natomiast wszyscy, jednogłośnie podkreślają, że jest to kolor „trudny do okiełznania„.

A co mówią o Marsali specjaliści Pantone?
Leatrice  Eisman dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute wyjaśnia: „To kolor, który pobudza nasze ciało, umysł i duszę, ten odcień oddaje pewność siebie i stabilność (…) jest trwał, krzepki, satysfakcjonujący, a jednocześnie bardzo glamour”. Eisman dodatkowo argumentuje, że „…jest to kolor, który możesz miksować z tymi, które już masz. Możesz dodać tylko odrobinę. Marsala jest akcentem, nie główną bohaterką”.

Pozwolicie aby Marsala zagościła na Waszym ślubie? Mocny, wyrazisty i elegancki kolor zasługuje na uwagę. Wart jest eksperymentowania.

Tutaj znajdziecie tabelę kolorów idealnie pasujących do Marsali.

marsala-8

 

Tags: