fbpx

MŁYN KOWALEWKO

Młyn Kowalewko

Tego lata fotografowaliśmy ślub w miejscu, o którym nie sposób nie wspomnieć. Miejscu, które nas zauroczyło, do którego chcielibyśmy wracać, nie tylko wspomnieniami. Przedstawiamy i polecamy Mlyn Kowalewko!

Młyn położony jest około 25 km od Poznania, we wsi Kowalewko Objezierze, a dokładnie w Dolinie Samicy – obszarze objętym programem Natura 2000. Stoi tam od 1938 roku. Od roku 2010 zajmuje się nim pewna para. Zakochani w sobie i w tym urokliwym miejscu postanowili zorganizować swoje wesele właśnie tam, w Młynie. I tak się to wszystko zaczęło!

Do Młyna prowadzi wybrukowana kamieniami leśna droga. Jest trochę baśniowo i pięknie. Położenie jest wręcz idealne. Utrzymuje się tu atmosfera intymności i tajemniczości. Wokół rozciągają się lasy i łąki, naturalnie jest również rzeka!

Właściciele Młyna – nazwaliśmy ich Młynarzem i Młynarzową – piszą o nim tak : „Młyn to doskonale zachowany budynek o całkowitej powierzchni około 600m2. Posiada on trzy poziomy użytkowe (parter – 125m2, I i II piętro – każde 164m2) oraz piwnicę. Na parterze młyna znajdują się dwa umeblowane pokoje oraz łazienka z prysznicem. Dodatkowa toaleta została umieszczona na I piętrze.”

Jasne, przestronne pomieszczenia dają wiele możliwości aranżacji. Parter świetnie spełnia się w roli parkietu. Pierwsze piętro to część „jadalniana”, a drugie to sypialnie. Musimy podkreślić pomysłowość Młynarzy. Otóż sypialnie prezentują się następująco: na sporej przestrzeni, równolegle do ścian ustawiono łóżka i odgrodzono je od siebie białą tkaniną. Prosty zabieg, ale jakże urzekający. My byliśmy pod wrażeniem i żałowaliśmy, że żadna z tych „sypialni” nie jest zarezerwowana dla nas.

W części jadalnianej ustawiono duże okrągłe stoły, wokół nich stoją równie stylowe krzesła. Wszystko w jednej tonacji bieli. Przestrzeń jest urządzona prosto i ze smakiem.
Dekoracje wszystkich sal są efektem pracy Pani Młynarzowej, która ma głowę pełną pomysłów. Mistrzowsko zaplata kwiatowe wieńce, efektownie układa małe i duże bukiety, cierpliwie podwiesza girlandy… Jestem przekonana, że wobec jej pracy nie przejdziecie obojętni. Tak jak my!

Jadalnia w jednej tonacji bieli. Przestrzeń jest urządzona prosto i ze smakiem.

Ale to jeszcze nie wszystko, bo do Waszej dyspozycji jest również kwiecisty ogród. Taras zastawiony stołami i niebieskimi krzesłami. Wieczorem rozbłyśnie w świetle lampionów. W dalszej części ogrodu znajdziecie snopy siana wyścielone kolorowymi kapami i poduszkami. Jeśli szukacie miejsca do złapania oddechu – intymnego i na uboczu – z pewnością takie miejsce odnajdziecie. Nie brakuje kocy, poduszek, leżaków, a nawet walizek, na których też można odpocząć. Dalej między drzewami znajdziecie hamaki!

Jeśli szukacie miejsca do złapania oddechu – intymnego i na uboczu – z pewnością je odnajdziecie. 

Wieczorem – jeśli pogoda dopisze – obejrzysz tu romantyczny zachód słońca. Gdy zrobi się chłodno, Pan Młynarz rozpala wielkie ognisko. Macie ochotę na film? Pomyśleli także o tym! Na budynku zamieścili ekran, a więc istnieje możliwość zorganizowania kina plenerowego.
Państwo Młynarze to bardzo mili i otwarci ludzie. Jestem pewna, że pomogą Wam zrealizować Wasze marzenia. Pomogą przygotować dekoracje, zadbają o dobre samopoczucie gości w trakcie przyjęcia, doradzą w wyborze cateringu. Młyn nie posiada zaplecza kuchennego, ale współpracuje ze świetną poznańską restauracją. Nie ma o co się martwić.
Bardzo istotny jest również fakt, że Młynarze nie narzucają swoich rozwiązań. Twój dzień w Młynie będzie taki jak zechcesz. Możesz puścić wodze fantazji lub zdać się na doświadczenie gospodarzy.

Młyn jest idealnym miejscem dla ceniących uroki natury. Wymarzone miejsce na ślub w stylu rustykalnym lub boho.

Cieszymy się, że mogliśmy być w tym pięknym miejscu. Jesteśmy oczarowani. Mamy nadzieję, że Młyn Kowalewko przypadnie Wam do gustu, tak jak nam. Nie możemy doczekać się kolejnego lata i kolejnego ślubu w Młynie. Fotografowanie tak pięknego dnia w tak przepięknym otoczeniu to dla nas największa przyjemność.

Ps. Pamiętajcie o Młynie również przy planowaniu innych wydarzeń. Z powodzeniem zorganizujecie tu konferencję, bądź warsztaty artystyczne.

KONTAKT DO MŁYNA

 

695 621 115