ROSE QUARTZ i SERENITY

Rose Quartz i Serenity – Kolorowy duet roku 2016

Przygotowując ślub zastanawiasz się nad najdrobniejszymi elementami: formą zaproszeń, doborem kwiatów, dekoracją stołów, przyozdobieniem wnętrz, aranżacją światła, aż po stylizację Państwa Młodych. Co zrobić aby wszystkie elementy były spójne?

Warto wybrać tak zwany motyw przewodni. W poszukiwaniu motywów możesz sięgać do minionych epok, stylów w sztuce, pór roku, miejsc, wyjątkowych dat, postaci oraz do jednych z najbardziej oczywitych – kolorów!

Pantone Color Institute zajmujący się trendami w kolorystyce od prawie 50 lat co roku przyznaje tytuł „Kolor Roku”, który staje się niemalże obligatoryjną inspiracją dla świata mody, również tej ślubnej. W tym roku wyjątkowo, bo po raz pierwszy, wytypował aż dwa kolory. Są nimi: Rose Quartz oraz Serenity.

Kolor Rose Quartz eksperci Instytutu określają jako „wymowny subtelny odcień różu, przypominający beztroskę wiosenno-letnich refleksji”.
Serenity określany jest jako „zwiewny beztroski błękit symbolizujący nieważkość i przestronność sklepienia nieba”. Oba kolory dają poczucie bezpieczeństwa, spokoju i ukojenia. Leatric Eisman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute zapewnia, że wybrane w tym roku kolory „przeniosą Cię do szczęśliwego, słonecznego miejsca”.

Jeśli chcesz połączyć tegorocznych faworytów z innymi kolorami pomoże Ci w tym przygotowana przez PCI tabela.

Na wybranych przeze mnie inspiracjach zobaczysz, że delikatne i naturalne barwy różu i błękitu świetnie wyglądają zarówno solo jaki i w duecie.

Tags: