– CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA –

Niezmiernie ważne jest dla nas zaufanie. Przygotowaliśmy te pytania abyście mogli jak najlepiej poznać nasz sposób pracy. Jeśli macie więcej pytań, zapraszamy do kontaktu.

W jakim stylu fotografujecie, co jest dla Was najważniejsze?

Nasz styl jest jasny, radosny i naturalny. Charakteryzują go kadry przepełnione światłem, ponadczasowe piękno i elegancja, oraz umiejętność pokazania naturalnej bliskość, prawdziwych emocji i radosnych momentów.

FOTOGRAFUJEMY BLISKOŚĆ. Dlatego musimy być blisko, fizycznie i emocjonalnie. Spędzimy ze sobą cały dzień, będziemy Was podglądać, ważne jest byśmy byli na siebie otwarci, byśmy poczuli chemię.

Więcej o naszym stylu dowiecie się tutaj.

Skąd czerpiecie inspiracje?

Nasze inspiracje płyną głównie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie rynek ślubny jest wyjątkowo rozwinięty. Fotografowie których obserwujemy to KT Merry, Jose Villa, Mel Barlow, Thayer Allyson Gowdy, Kara Miller, Annie McElwain, Ben Sasso, Erik Almas, K. Boomer. Staramy się być również na bieżąco z dokonaniami rodzimych fotografów.

Wyjątkowej inspiracji dostarcza nam otaczająca nas na co dzień natura.

Czy musimy się spotkać przed ślubem i dlaczego warto zrobić sesję narzeczeńską?

Nie lubimy i za wszelką cenę unikamy sytuacji gdy z parą młodą poznajemy się dopiero w dniu ślubu. Musimy Was poznać wcześniej, Wasze charaktery, sposób w jaki przebywacie ze sobą, czego oczekujecie, jak się zachowujecie przed obiektywem. Wy musicie poznać nas, nasz sposób pracy, nasze oczekiwania. Najlepiej osiągnąć to spotykając się wcześniej i robiąc przy okazji kilka zdjęć.

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, wydrukowane na płótnie są wspaniałym prezentem dziękczynnym dla rodziców. Możecie również wykorzystać je do dekoracji sali. Więcej o sesji narzeczeńskiej przeczytacie tutaj.

Czy chcecie obejrzeć wcześniej miejsce uroczystości?

Jeśli wiemy czego się spodziewać możemy się do tego lepiej przygotować. To dobry pomysł, żebyście pokazali nam miejsca w których będą odbywać się uroczystości. Możemy wtedy omówić jak będzie przebiegał dzień i co robić, by zdjęcia wyszły jak najkorzystniej.

Jak możemy Wam pomóc planując dzień ślubu, by efekty były jak najlepsze?

Chwila z którą wsiądziecie do auta, by udać się na uroczystości będzie chwilą w której czas czterokrotnie przyspieszy, a gdy się człowiek spieszy to diabeł się cieszy. Dobrze jest zaplanować start uroczystości jak najwcześniej. Będziecie mieli więcej czasu na spokojne świętowanie, a my więcej okazji do zrobienia wyjątkowych zdjęć. Wykonanie Waszych portretów i zdjęć rodzinnych najlepiej zaplanować tuż przed zachodem słońca. Niezmiernie ważne jest, abyśmy otrzymali od Was pełen harmonogram uroczystości najpóźniej 7 dni przed.

Obecność obiektywu nas onieśmiela. Jak sobie z tym radzicie? Na jaką pomoc w tej kwestii możemy liczyć z waszej strony? Czy ingerujecie, podpowiadacie?

Jeśli zdjęcie jest złe, to znaczy, że fotograf popełnił błąd – nie Wy. Bardzo ważne jest zaufanie. Dlatego musimy się trochę poznać, w tym celu przygotowaliśmy te pytania, dlatego będziemy mieli pytania rówież do Was.
Ważne jest byśmy się na siebie otworzyli, w przełamaniu lodów świetnie pomaga sesja narzeczeńska.

Bliskość staramy się fotografować w naturalny sposób, jeśli to nie działa – wprowadzam mikropoprawki. Jeśli te nie działają, umiejętnie kierujemy Waszymi ruchami.

W czasie uroczystości staramy sie być dyskretni i ograniczyć naszą interwencję do minimum.

Czy warto zrealizować "sesję" ślubną w dniu ślubu?

Zależy nam, aby dostarczyć wam zdjęcia prawdziwe i naturalne.

DZIEŃ ŚLUBU jest najszczęśliwszym dla Was dniem, wyglądacie wtedy NAJPIĘKNIEJ. Panna Młoda ma świeży wspaniały bukiet, starannie przygotowany make-up i fryzurę.  To własnie takie chcecie zdjęcia.

Chcecie mieć również piękne ślubne zdjęcie z rodzicami, ze świadkami…

Na wykonanie takich zdjęć, w zalezności od ich ilości, potrzebujemy 30-60 minut. 

Z drugiej strony dzień ślubu jest strasznie zwariowany. Para Młoda nie zawsze może pozwolić sobie na luksus oderwania się myślami od przyjęcia. Nie zawsze w okolicy przyjęcia uda się znaleźć ciekawe miejsce. Taka sesja jest przeprowadzana w pośpiechu.

Sesja w inny dniu niż dzień ślubu pozwala pozbyć się tego pośpiechu, poszukać ciekawych fotograficznie miejsc. Decyzja należy do Was.

Jaki jest zakres Waszych usług, ile pracujecie?

Lubimy opowiadać historie, całe historie. Chcemy być z Wami tego dnia od samego początku. Pracę kończymy na ogół o północy.

Jakiego sprzętu używacie?

Używamy sprzętu, który pozwala wykonywać fotografie wysokiej jakości.
Lamp błyskowych używamy tylko w czasie przyjęcia.

Czy oferujecie usługę wideofilmowania lub fotobudki?

Nie jest to naszą specjalizacją.

Czy akceptujecie obecność innych fotografów/kamerzystów?

Obecność innych osób z aparatami, telefonami oraz kamerami w okolicach pary młodej (szczególnie nie profesjonalistów) może spowodować ich obecność w kadrze, co jest wysoce niestosowne. Przeszkadza nam to w pracy i może mieć negatywny wpływ na wartość artystyczną zdjęć.

Przyznamy otwarcie. Tak jak i większość fotografów – nie lubimy kamerzystów. Mają tendencję do krzątania się blisko pary młodej niszcząc kadry. Do wykonania swojej pracy potrzebują dodatkowego oświetlenia niszcząc to, co cenimy sobie wysoce – piękno naturalnego światła.

Przypomnijcie sobie, ile razy obejrzeliście film z komunii lub studniówki… ;)

Na jakich zasadach umieszczacie zdjęcia w portfolio?

Możliwość umieszczenia przynajmniej części zdjęć w portfolio jest dla nas bardzo ważna. Razem ustalamy, które to mogą być zdjęcia.

Cenimy Waszą prywatność, nie ma problemu z umieszczeniem w umowie klauzuli całkowicie ją chroniącej. W takiej sytuacji jednak, należy liczyć się ze wzrostem honorarium.

Czy na przekazywanych nam zdjęciach umieszczacie logo?

Nie. Nie pochwalamy takiego rodzaju „reklamy”.

Czy oddajecie również nieobrobione zdjęcia?

Zdjęć nieobrobionych nie przekazujemy. Do naszej pracy podchodzimy w sposób autorski i jest dla nas niezmiernie ważne aby efekt naszej pracy był najwyższej jakości.  Przykładamy ogromną wagę do wyboru zdjęć przeprowadzając staranną selekcję, aby jak najpiękniej opowiedzieć historię Waszego ślubu, w której każde zdjęcie ma znaczenie.
Naszym celem jest stworzenie spójnego, kompletnego dzieła. Dzieła, z którego Wy i My będziemy dumni i do którego chętnie będziecie wracać po latach.

Jakie jest Wasze honorarium?

Każdy ślub jest inny, każdy przebiega inaczej. Każda para jest inna, każda ma inne oczekiwania. Jesteśmy elastyczny. Ceny naszych pakietów zaczynaja się już od 2000pln, szczegóły podajemy mailowo.

W przypadku ślubów odległych od naszegomiejsca zamieszkania doliczamy niewielkie koszty podróży. Powyżej 200km wymagamy też noclegu.

Co jest efektem waszej pracy?

W ramach umowy zapewniamy:
Obrobione zdjęcia w pełnej rozdzielczości oraz rozdzielczości internetowej nagrane na nośnik USB zapakowany w gustowne pudełko oraz galerię www prezentującą te zdjęcia.
Decyzję czy i jaki chcecie album podejmujemy po ślubie.

Co lepiej wybrać, album czy fotoksiążkę?

Osobiście wybralibyśmy album, gdyż lubimy klasyczne piękno. Jego ponadczasowa, elegancka i wyjątkowa forma najlepiej sprawdzi się jako skarbiec najważniejszych chwil Waszego życia.